Schwarzwald BIO - Naturalne Luksusowe Kołdry i Poduszki

Producent wysokiej jakości naturalnych pościeli – kołder, poduszek i nakładek na materace – z siedzibą w Lörrach w Niemczech, mieście położonym w pięknym krajobrazie, przy granicy Niemiec, Szwajcarii i Francji.

Naturalne wełniane kołdry i poduszki. Kapok, wełna organiczna, puch i pierze. Bawełniane kołdry.

Szacunek dla przyrody, zwierząt i ludzi oraz staranne korzystanie z zasobów to najważniejsze wartości marki Schwarzwald BIO co znajduje odzwierciedlenie również w posiadanej przez nich certyfikacji GOTS. Przyjaznej dla środowiska produkcji z własną studnią głębinową, zakładem recyklingu wody i jedną z największych elektrociepłowni w regionie.

Historia

Od blisko 120 lat produkowane są tekstylia zapewniające dobry sen; przez ponad 70 lat siedziba znajdowała się w sercu pięknego, naturalnego krajobrazu południowego Schwarzwaldu.

Jeden z niewielu czołowych producentów w pełni zintegrowanych puchowych materacy. Nowoczesny park maszynowy zlokalizowany na powierzchni produkcyjnej o powierzchni 17 000 m2 pozwala kontrolować i monitorować każdy etap pracy. Wszystkie etapy procesu produkcyjnego odbywają się w zakładzie – od kontroli przyjęcia towaru aż do ostatniego szwu na gotowym elemencie wyrobu. Podstawą produkcji jest własne laboratorium, certyfikowane przez Europejskie Stowarzyszenie Puchu i Pierza, które pozwala na ciągły monitoring tkanin i materiałów wypełniających, aby mieć pewność, że spełniają wysokie standardy jakości.

Kolekcja naturalnych kołder i poduszek BIO
Sukces opiera się na wykwalifikowanych pracownikach, o wieloletnim doświadczeniu w pracy z puchem i pierzem, doborze najlepszych surowców oraz wysokich standardach jakości i innowacyjności.

Głęboką więź z naturą

Zaangażowanie jako partner Izby Turystyki Schwarzwaldu (Schwarzwald Tourismus GmbH), przyjazny dla środowiska zakład produkcyjny – posiadający własną studnię głębinową, zakład recyklingu wody i jedną z największych elektrociepłowni w regionu – a także wyjątkową kolekcje, która nazwa wywodzi się z krainy – BLACK FOREST (kolekcja premium) i SCHWARZWALD BIO (kolekcja ekologiczna).

Wszystkie tekstylia do snu które są wytwarzane, powstają w oparciu o wysokiej jakości tkaniny i materiały wypełniające, a także doskonałe rzemiosło. Jest rzeczą oczywistą, że marka Schwarzwald BIO wykorzystuje zasoby w sposób zrównoważony, pamiętając o aspektach istotnych dla bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska, z szacunku i uznania dla natury.

Naturalne kołdry i poduszki wełniane, z włókna kapok, bawełniane VEGAN, VEGE.
Dobrostan zwierząt jest również jednym z najwyższych priorytetów. Używane wyłącznie surowce pochodzące z certyfikowanych zrównoważonych źródeł. Stosowany standard DOWNPASS, aby podkreślić postawę zerowej tolerancji wobec skubania zwierząt i karmienia na siłę.

Poduszka Bio konopna

Najwyższa precyzja wykonania

Oprócz zrównoważonego pochodzenia surowców, marka Schwarzwald BIO gwarantuje również najwyższą jakość oferowanych kołder, poduszek i wyrobów pościelowych. Niezależne audyty zapewniają zgodność składu wypełnień z wyznaczonymi wytycznymi. Co więcej, każda kołdra i poduszka opuszczająca firmę przechodzi końcową kontrolę przeprowadzaną przez dział zarządzania jakością, aby zapewnić nienaganne wykonanie. Wszystko to jest możliwe tylko dzięki temu, że produkcja znajduje się wyłącznie w zakładzie w Lörrach w Niemczech.

Naturalna kołdra wełniana, ekologiczna, ciepła, 160x200. 140x200, 220x200, 200x200, dla dzieci, bawełniana, z kapoku

Certyfikat GOTS, NOMITE, RDS dla pierza puchu. wełniane i bawełniane kołdry.

Kołdra jest ważnym elementem praktyki „higieny snu”. Jej celem jest utrzymanie ciepła, a jednocześnie oddychalność, odprowadzanie wilgoci i zapewnianie przytulnej miękkości. Jeśli posiada wszystkie te właściwości, zapewni doskonały klimat do snu i spokojny sen.

Zapraszamy do sklepu z ofertą marki Schwarzwald BIO.