Linen Tales

Naturalna pościel lniana i konopna - wizja etycznej i zrównoważonej produkcji leży u podstaw działalności.

Pościel Linen Tales

Rodzinna firma, która ukazuje jak piękne mogą być tkaniny lniane, łącząc tradycję i historię tej tkaniny z nowoczesnym wnętrzem. Z pasji do estetyki, główną ideą jest tworzenie rzeczy, które są nie tylko praktyczne, ale także piękne. Wszystko zaczęło się od ponownego przemyślenia tkaniny.

Chcieliśmy zachować litewskie tradycje lniane, ale szary, szorstki len nie inspirował współczesnych rytuałów życiowych. Nasza formuła polegała na dodaniu większej ilości kolorów i miękkości. I zadziałało.

To, co zaczęło się jako mały sklep, szybko stało się marką cieszącą się uznaniem klientów na całym świecie.

Mocną stroną Linen Tales jest wyjątkowość i różnorodność wzorów i kolorów. Firma dokłada wszelkich starań, aby zwiększać wartość marki poprzez długoterminowy rozwój koncepcji produktów, sklepów i dystrybucji.

Linen Tales - pościel lniana

Tworząc produkty wysokiej jakości, marka Linen Tales pragnie zachęcać do myślenia „mniej odpadów, świadoma konsumpcja”, w którym produkty są używane wielokrotnie, przekazywane rodzinie, przyjaciołom, a nawet przyszłym pokoleniom.

Wizja etycznej i zrównoważonej produkcji leży u podstaw naszej działalności. Oznacza to szacunek dla ludzi i środowiska we wszystkim, co robią.

Staramy się tworzyć wspaniałe produkty w sposób przyjazny i zrównoważony. Dążymy do wydłużenia cyklu życia produktu i ograniczenia naszego wpływu na środowisko w każdym segmencie naszej działalności, w tym w procesie projektowania, łańcuchu dostaw i wyborach logistycznych.

Spojrzenie od środka

Któż mógłby powiedzieć więcej o tym, jak powstają produkty Linen Tales niż osoba odpowiedzialna za cały proces? Spotkaliśmy się z Ingą, dyrektorką ds. produkcji i zaopatrzenia, aby mogła poznać kulisy powstawania bielizny domowej Linen Tales.

P: Ile osób masz w swoim zespole? Czy możesz nam powiedzieć coś więcej o członkach Twojego zespołu?

Inga: Zespół produkcyjny liczy dwadzieścia osiem osób. Sześciu z nich to kierownicy działów, a pozostali pracownicy to ludzie, którzy własnoręcznie ożywiają produkty. Cały zespół jest wspaniały, każda osoba dobrze radzi sobie w swojej wyjątkowej roli i wszyscy pracujemy jako jedność. Jedną z długoletnich osób w zespole jest Regina. Zajmuje się głównie prasowaniem, ale wcześniej zajmowała się pakowaniem, kontrolą jakości i wieloma innymi sprawami. Teraz zarządza całym działem prasowania i pakowania, dba o to, aby produkty były bez zarzutu i terminowo opuszczały szwalnię.

P.: Jak wygląda zwykły dzień w pracowni krawieckiej?

Inga: Dzień zaczynamy od krojenia i szycia produktów na zamówienia internetowe, bo to one są najpilniejsze. Jak wiesz, Linen Tales oferuje wiele różnych produktów: od lnianej pościeli po bieliznę kuchenną i nie tylko, wszystko jest dostępne w wielu kolorach i rozmiarach. Dlatego ten krok wymaga bardzo uważnego planowania, ponieważ naszym celem jest użycie tylko dokładnie takiej ilości materiału, jaka jest konieczna, i wygenerowanie jak najmniejszej ilości odpadów. Następnie dbamy o to, aby uszyte produkty zostały wyprasowane i zapakowane. Na koniec zapakowane produkty umieszczane są w pudełkach i trafiają do działu spedycji, gdzie są wysyłane do klientów.

P.: Jakie standardy Fairtrade stosujecie?

Inga: Zapewniamy godziwe płace, angażując się w negocjacje zbiorowe lub procedury negocjacyjne, w których aktywnie biorą udział pracownicy i ich przedstawiciele. Dobro naszych pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego utrzymujemy odpowiednią wentylację, oświetlenie i kontrolę temperatury, aby zapewnić bezpieczne i zdrowe warunki pracy. Dodatkowo wdrożyliśmy działania zapobiegające wypadkom, urazom i narażeniu na szkodliwe substancje. Członkowie naszego zespołu pracują maksymalnie 8 godzin dziennie, z wyłączeniem weekendów, i mają prawo do płatnego urlopu w wysokości 20 dni w roku. Dyskryminacja i molestowanie są surowo zabronione w naszej organizacji.

LINEN TALES

Logistyka

Aby zminimalizować ślad CO2, priorytetowo traktują współpracę z partnerami na Litwie lub w krajach sąsiadujących. Dlatego wszystkie tkaniny są tkane i przygotowywane w Europie, co zapewnia również wyższą jakość materiałów. Produkty powstają w promieniu 100 km od magazynu, skąd zamówienia wysyłane są następnie do klienta końcowego. Staranne planowanie łańcucha logistycznego by uniknąć niepotrzebnej emisji CO2, zaoszczędzi czas i inne zasoby.

Pościel Lniana

Zapraszamy do kolekcji produktów Pościeli Lnianej oraz Konopnej marki Linen Tales.