Pielęgnacja Jedwabiu Ahimsa

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje wyroby z organicznego jedwabiu pokoju Ahimsa, przetrwają lata bez utraty jakości. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, ponieważ nasz wysoce etyczny jedwab, jako włókno naturalne, należy aby był traktowany z należytym szacunkiem oraz dbałością.

Bardzo ważne:

  • Nigdy nie spryskuj jedwabiu perfumami ani dezodorantami
  • Nie wystawiaj jedwabiu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas
  • Nie usuwaj pojedynczych plam wodą
  • Nigdy nie wykręcaj jedwabiu

Zalecamy pranie jedwabiu metodą „pranie ręczne” (w dłoniach bez pocierania lub w pralce z funkcją prania tkanin delikatnych lub jedwabnych) w temperaturze maksymalnie 40°C.

Skuteczny domowy środek na mole

Osusz słodką koniczynę lub skórkę pomarańczową i włóż je do cienkiej płóciennej torebki. Możesz po prostu powiesić torbę w szafie z ubraniami i odstraszacz molowy jest gotowy. Alternatywnie możesz również użyć suszonych ziół do odpędzania ciem. Kamfora, szałwia, tymianek i lawenda działają szczególnie odstraszająco na mole. Zapachowe saszetki z kwiatami lawendy, tymianku lub szałwii można powiesić również profilaktycznie w szafie.

Naturalny ekstrakt z tropikalnego drzewa neem w roztworze alkoholowym jest również skuteczny, działa odstraszająco na ćmy dzięki swoim zapachom.

W handlu dostępna jest duża liczba artykułów do ochrony przed molami. Najbardziej znane są pierścienie z drewna cedrowego, które po prostu umieszcza się na podłodze szafki lub mocuje do wspornika. Ten sam efekt da oczywiście zwykły kawałek cedru. Olejki eteryczne obecne w tym drewnie działają odstraszająco na mole odzieżowe. Zapach drewna cedrowego nie przenika przez ubranie.