Pielęgnacja kołdry naturalnej i poduszek

Pełna identyfikowalność w połączeniu z możliwością prania w pralce sprawiają, że seria kołder i poduszek Organic Pure Wool jest wyjątkowa. Wełna w naszych wyrobach zawsze była zrównoważona, odnawialna, biodegradowalna i nadająca się do prania w pralce. Aby cieszyć się jak najdłużej swoją kołdrą i poduszką, zapoznaj się proszę z naszymi poradami dotyczącymi pielęgnacji.

Pielęgnacja kołdry i poduszki z wypełnieniem wełnianym - Maximusky

HIPOALERGICZNA WEŁNA

Nasze kołdry i poduszki  Organic Pure Wool mają zdolności do samooczyszczania - posiadają właściwości, dzięki którym nie gromadzą kurzu oraz potu, przez co stwarzają niesprzyjające warunki rozwoju dla roztoczy. Ponadto, dzięki zawartości lanoliny we włóknach oraz sprężystej budowie runa, zabrudzenia zatrzymywane są na powierzchni i nie mają możliwości przeniknięcia w głąb kołdry czy poduszki.
Aby cieszyć się jak najdłużej swoją kołdrą i poduszką zapoznaj się w jaki sposób pielęgnować swoje wyroby:

  • Kołdrę i poduszkę należy często wietrzyć
  • Pranie rzadkie programem tkanin wełnianych w temp. max. 30°C z dodatkiem lanoliny (w przypadku poduszki należy prać wyłącznie samą poszewkę bez wypełnienia)
  • Wirowanie max 400 obr/min.

  • Nie suszyć w suszarce bębnowej

  • Przy suszeniu rozłożyć na płasko

  • Można prasować do temp. 120°C (nie należy przykładać żelazka na nadruku)

  • Zalecamy stosowanie ekologicznych środków piorących, których skład jest nietoksyczny dla naszego zdrowia oraz środowiska.


Wpuść trochę światła

Wełna kocha słońce tak samo, jak kocha świeże powietrze. Wystawianie pościeli wełnianej lub poduszek w słoneczny dzień kilka razy w roku to świetny sposób na jej naturalne odświeżenie i oczyszczenie. Świetnym pomysłem, może okazać się również wystawienie ich na odrobine czasu w mroźne dni.