Magia kamieni i minerałów

"Minerały i kamienie od wieków były wykorzystywane do uruchamiania wszystkich procesów terapeutycznych ludzkiego ciała, począwszy od wpływu na poszczególny organ w ciele przez zmianę naszego postrzegania świata po energetyczną ochronę organizmu."

Maximusky - Magia kamieni szlachetnych

Od dawien dawna, ludzie zwracają się do kryształów, aby uzyskać ukojenie. Niektóre pomagają umysłowi się zrelaksować, a inne sercu się otworzyć. To skarby Matki Ziemi, błyszczące klejnoty, kamienie i kryształy górskie zrodzone z energii żywiołów. W jednym migotaniu mogą uchwycić słońce, księżyc, słone morza, glebę i góry i przemienić z powrotem całą tę uzdrawiającą moc - dla Ciebie.

Agat - kojący i łagodzący

Agat odkryto we Francji między 20 000 a 16 000 pne. Niektóre agaty znalezione w Australii mogą jednak pochodzić z 2,72 do 3,50 miliarda lat. Przez ostatnie 6000 lat Agat był używany przez różne cywilizacje. W starożytnej Mezopotamii agat oznaczał siłę i został wyrzeźbiony w cylindrycznych pieczęciach używanych w oficjalnych dokumentach w transakcjach handlowych. Dzięki sile Agatu wiele z tych pieczęci przetrwało bez szwanku i nadal daje historykom głębsze zrozumienie tamtej epoki.

Kojące i łagodzące stres właściwości agatu pomagają połączyć się z energią Ziemi, wprowadzając harmonię do umysłu, ciała i ducha. Kiedy czujesz się niezrównoważony, znaczenie kryształu agatu ma miękkie wibracje, które mogą Cię ponownie skalibrować i wyrównać. Zakotwiczając cię na Ziemi, znaczenie kryształowego kamienia agatowego może pomóc zwiększyć twoje poczucie równowagi i harmonii. Agat pomoże Tobie oddychać trochę głębiej i znaleźć swoje centrum, dzięki czemu możesz poruszać się przez życie z większą gracją i łatwością. 
 • Przywraca równowagę w każdym aspekcie ludzkiego życia: intelektualnym, emocjonalnym, fizycznym.

 • Równoważy i harmonizuje energię yin i yang, zachęca do medytacji.

 • Sprzyja rozwojowi duchowemu i emocjonalnemu.

 • Zwiększa samoświadomość.

Agat - magia kamieni i minerałów

 • Howlit - uspokajający

Po raz pierwszy został odkryty przez Henry'ego Howa w 1868 roku. How był kanadyjskim chemikiem i mineralogiem, który nazwał Howlite Silico-Boro-Calcite. Kamień zyskał bardziej poetycki tytuł, gdy jakiś czas później geolog James Dwight Dana (inny mineralog) zmienił jego nazwę. Howlit wydobywano w wielu zakątkach świata, odkryto go w Nowej Szkocji w Kanadzie, ale można go również znaleźć w USA, Niemczech, Namibii, Pakistanie, Turcji, Rosji i na cieplejszych wybrzeżach Meksyku.

Howlit ma wiele korzyści kojących, które pozytywnie wpływają na ciało, umysł i ducha. Przede wszystkim jest niesamowicie uspokajającym kamieniem, zawsze gotowym ukoić, rozproszyć nieprzyjazne nastroje i wskazać drogę mądrości. Howlit zapewni miejsce spokojnej i kontemplacyjnej ciszy, nie zważając gdzie jesteś. Jest tu i teraz dla Ciebie. Ponad to pomaga nam ukierunkować nasze intencje, podnieść nasze wibracje i może wydobyć całą uśpioną łaskę, piękno i magię, które w sobie skrywasz.

 • Ma bardzo uspokajający wpływ, pomagając spowolnić nadmiernie aktywny umysł, a to z kolei może pomóc w osiągnięciu głębokiego i spokojnego snu.

 • Pomocny w niwelowaniu  niepokoju, napięcia, stresu i złośći, jest delikatny, kojący i wycisza otaczającą Cię energię.

 • Pomocny w zachęcaniu do wyrażania emocji i wspiera rozładowanie stresu i napięcia.

Howlit - Moc kamieni. Maximusky

 Ametyst - uzdrowienie, spokój i mądrość

Ametyst to fioletowa odmiana kwarcu. Jest częścią heksagonalnego systemu kryształów. To kamień półszlachetny o szklistym połysku. Często występuje w odcieniach fioletu. Znaczenie Ametystu to duchowe uzdrowienie, spokój i mądrość.

Śledząc rodowód tego świetlistego kamienia, starożytne cywilizacje świętują kryształ ametystu od 25 000 pne. Od Greków po Rzymian, a nawet Egipcjan, wszystkich pociągały głębokie uzdrawiające moce, jakie emanował ametystowy kamień.

Na poziomie fizycznym Ametyst kojarzy się również ze zdrową regeneracją komórek, zachęcaniem do kojącego snu i odpoczynku oraz promowaniem równowagi hormonalnej. Ponieważ Ametyst wspiera zrównoważyć metabolizm i pozytywnie oddziałuje na układ hormonalny, organizm odnajduje wewnętrzną harmonię i nie szaleje z produkcją kortyzolu – co radykalnie zmniejsza stres i napięcie. Oprócz tego fioletowy odcień Ametystu zapewnia również, że ciało, umysł i dusza pozostaną oczyszczone. Dla tych, którzy zmagają się z mglistą głową lub migrenami, Ametyst może również pomóc usunąć te chmury. Ci, którzy trzymają Ametyst blisko siebie, odkryją, że czują się pocieszeni, uziemieni i ukojeni w prawdziwie podnoszący na duchu sposób. Ponieważ Ametyst skupia emocje, może być pięknym pomocnikiem w powrocie do równowagi dla tych, którzy cierpią z powodu przytłaczających emocji związanych z żalem, stratą i wszystkimi odcieniami smutku. Dzięki swojej boskiej duchowości jest wspaniałym kamieniem do przypominania ludziom, aby nie bali się nieznanego.

 • Pomocny w walce z bezsennością, zadziwia swoją zdolnością do zapewniania obfitego odpoczynku i mocy.

 • Skutecznie rozprasza narastającą złość i zastępuje ją aureolą spokoju.

 • Pozytywnie działa na układ hormonalny.

 • Skuteczny w łagodzeniu napięć i migren.

 Mindfulness - Poduszki relaksacyjne

Jadeit - zaufanie, akceptacja i zdrowie

Jadeit to jeden z najbardziej znanych kryształów, znany z tego, że przynosi szczęście wszystkim, którzy go noszą. Podczas gdy świat często myśli, że Jadeit jest synonimem chińskiej medycyny i uzdrawiania, korzenie tego obficie błogosławionego kamienia wykraczają poza granice jednego kontynentu. Jadeit istnieje od tysięcy lat, a jego wpływ na ludzkość jest rozproszony po całym świecie, w wielu plemionach, miastach i dopływach łączących świat. Jadeit można znaleźć między innymi w Chinach, Rosji i USA.

Z długą historią jako ochronny talizman, Jadeit zawsze był trzymany w ramionach, noszony i celebrowany jako kamień przesiąknięty szczęściem. Uważa się, że wszechświat po prostu kieruje wszystkie dobre rzeczy w stronę Jadeitu i jako hojny klejnot zawsze chętnie rozdaje to szczęście. Oprócz bycia amuletem na szczęście, Twoje użycie, Jadeit może wspomóc wszelkie trudności, od emocjonalnych po duchowe. Przyjrzyj się świetlistym właściwościom leczniczym.

 • Pomocny w walce z infekcjami, powszechnie używany, aby zachęcić organizm do skutecznego samoleczenia.

 • Wyzwala w Tobie odwagę i mądrość.

 • Poruszanie się po świecie z cudownym poczuciem pewności siebie i odżywianiem duszy na każdym poziomie.

 Jadeit - Maximusky. Poduszki relaksacyjne do medytacji, jogi, snu.

Kamień księżycowy - kobieca energia i nowe początki.

Niczym wielka, jarząca się kotwica nieba, magia Kamienia Księżycowego urzeka nas jasną kobiecą energią, przyciąganiem jak fala i obietnicą cyklicznych zmian. Księżyc od wieków jest symbolem ducha bogini, wiszącego jak kula nad naszymi głowami, czasem światło, innym razem tłuste i pełne jak żniwa. Kamień księżycowy oddaje całą tę magię i nie tylko, ten minerał albitowy jest przebijany wiązkami światła i mlecznym połyskiem, znanym również jako adularescencja. Jest to kamień ortoklazowy – zwany także różnorodnym minerałem skaleniowym. Kamień księżycowy pochodzi z wielu odległych zakątków globu, od herbacianych tarasów Sri Lanki po wybrzeża Madagaskaru, norweskie tereny Aurory i rozległe obszary Australii.

Rozkoszuj się boską kobiecością, znajdź swoje szczęście i powiedz „tak” głębszym poziomom kryształowego uzdrawiania mocami Kamienia Księżycowego. Ten kalejdoskopowy kryształ uwielbia wnosić światło do twojego życia i tak jak kosmiczna skała wisząca na naszym niebie, Kamień Księżycowy jest powiązany ze wszystkimi naszymi emocjami, zmianami przypływu, światłem i ciemnością oraz głębią naszych dusz.

Będąc tak bardzo związanym z energią Bogini i boską kobiecością, nie jest zaskoczeniem, że dla osób cierpiących na zespół napięcia przedmiesiączkowego kamień księżycowy może być przepustką do łagodniejszych objawów i lepszej równowagi hormonalnej. Kamień, może silnie wpływać na narządy rozrodcze i wprowadzać Twoje ciało we własny cykl. Dla tych, którzy zmagają się z problemami z płodnością,  wiarą w jego cudne możliwości może również wspomóc w zdrowszej realizacji tych problemów.  Kamień Księżycowy jest również znany jako kamień nowych początków. Wszystko przemija, wszystko się zmienia, a kamien Księżycowy przypomina, jak ważne jest uwzględnienie cykliczności pór roku i nie lękanie się odwrócenia strony i potencjału nowych rozdziałów. Zamiast pogrążyć się w przytłoczeniu.

 • Łagodzi niestabilność emocjonalną, zapewniając wewnetrzny spokój.

 • Ukazuje boską kobiecość.

 • Wspiera nowe początki.

Kamień księżycowy - Maximusky. Mindfulness. Poduszki relaksacyjne.

Perła - czystość, niewinność oraz wewnętrzna mądrość.

Perły rodzą się na tym świecie, a nie są po prostu znalezione. Jeszcze bardziej godne uwagi jest to, że można je znaleźć w głębokich, błękitnych głębinach oceanu. Księżyc przyciąga fale, które napełniają te słodkie małe klejnoty całą mocą i wdziękiem boskiej kobiecej energii. Są one połączone z naturą, mądrością i nowymi początkami i zapraszają nas symbolicznie do głębokiego zanurzenia się w naszych własnych wewnętrznych oceanach i odkrycia skarbów, które mienią się pod powierzchnią.

Podobnie jak wszystkie drogocenne kamienie szlachetne i kryształy, perły również są ubrane we własną energię. Są znane jako introspektywny klejnot, co oznacza, że ​​prowadzą nas z powrotem do nas samych i pokazują nam nasze własne poczucie wzniosłej mądrości. Jednak świetlista perła na tym się nie kończy. Ta piękna kula jest pełna korzyści dla ciała, umysłu i duszy.

Perła polega na równowadze i odzwierciedla to w harmonii, jaką wnosi do ciała. Dla tych, którzy czują się fizycznie niespokojni, ten wspaniały klejnot przywróci ci silną posturę. Działają  uspokajająco na organizm. Mówi się, że są również korzystne dla kobiet w ciąży i młodych matek dzięki całej ich wspaniałej kobiecej energii.

Znane jako kamień wewnętrznej mądrości, perły pomagają nam znaleźć pewność siebie, której potrzebujemy, aby być naszymi własnymi obrońcami na świecie. Perły pomagają nam uwolnić się od niepokoju, nerwowości i negatywnego wewnętrznego głosu. Inspirują do szczerości, lojalności i prawdy – nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych.

 • Działają uspokajająco na organizm, co oznacza, że ​​masz dobry sen.

 • Harmonizuje duszę

 • Wiara, miłość i niewinność.

 • Poprawia integralność osobistą i pomaga skupić się na czyjejś uwadze.

Perły - Maximusky. Poduszki relaksacyjne. Joga, medytacja.

Jak wybrać swój kamień?

Nasze ciała i umysły są nieodłącznie połączone i są w równym stopniu częścią tego wszechświata. Jeśli chcesz wiedzieć, który kryształ Ci odpowiada, po prostu zobacz, który z nich do Ciebie woła. Nawet czytając krótką notkę o krysztale lub patrząc na zdjęcie – niektóre będą się wyróżniać i odbijają się echem bardziej niż inne. Potraktuj to jako znak ze wszechświata, że ​​jest to właśnie TEN, który może podarować Tobie coś wyjątkowego. Zwykle wiemy też trochę o naszych mocnych i słabych stronach i możemy wykorzystać specyficzne cechy kamieni szlachetnych, aby zrównoważyć nas i pracować nad obszarami, które naszym zdaniem potrzebują dodatkowej pomocy.

Nasze magiczne kamienie szlachetne nie bez powodu znajdują się w naszych poduszkach - podczas relaksu, medytacji, snu oraz wyciszenia dla ukojenia Twojej duszy.

Poznaj nasze przytulne poduszki : Mindfulness